Mała architektura

Elementy architektoniczne pełnia różne funkcje w ogrodzie. W swoich projektach staram się aby jeden element pełnił ich jak najwięcej,  a przede wszystkim łączył potrzeby estetyczne z użytkowymi. Wszystkie zdjęcia poniżej  prezentują zaprojektowane i wykonane przez nas obiekty.

Nasze realizacje

Zejście prowadzące od domu do wgłębnika w którym umiejscowiono zespół fontann i miejsce wypoczynkowe. Różnica poziomów około dwa i pół metra.

Podziemna grota łącząca się tunelem z domem. Idealna na upalne dni, choć i zimą przyjemna z racji wybudowanego kominka. W upalne lato temperatura jest kilkanaście stopni niższa niż na zewnątrz. Grota wyłożona jest łupkiem, podłoga jest z polnego kamienia ciętego na plastry.

Most służący jako przejście nie tylko dla ludzi. W tym miejscu występują wahania poziomu lustra wody na poziomie dwóch i pół metra co stanowiło dość duży problem. Konie pozowały za darmo.

Wejście do groty schodami oplatającymi kamienny grill. Różnica pomiędzy poziomem górnym a dolnym wynosi około około trzech metrów

Łuk dzielący przestrzeń pomiędzy częścią lesistą działki a słoneczną polanką.

Most kamienny z łupka prowadzący na drugą stronę strumienia. Długość siedem metrów szerokość dwa i pół metra.

Wejście do groty po kamieniach ułożonych w stopnie. W sklepieniu groty umieszczono zbrojoną szybę zalaną wodą gdzie bierze początek strumień płynący do stawu. Światło dostaje się do wnętrza poprzez płynącą wodę co daje bardzo ciekawy efekt.

Most z cegły i granitu prowadzący na druga stronę strumienia.

Za mostkiem znajduje się kaskada zbudowana ze skał i korzeni drzew po których spływa siedemdziesiąt tysięcy litrów wody na godzinę. Różnica wzniesień około dwa i pół metra.

Altana na wyspie kryta gałązkami z brzozy z filarkami z łupka. Dojście poprzez dwa drewniane mostki.

Altana wypoczynkowa z dachem wykonanym w systemie „zielonego dachu”. W zimie służy do przechowywania mebli ogrodowych.

Garaż z łąką kwietną na dachu zbudowany z łupka i drewna.

Podjazd przed domem. Okazałe schody granitowe urozmaicają przestrzeń i podkreślają główne wejście do domu.

Obiekt znajdujący się na zdjęciu pełni trzy funkcje. Środkowe palenisko służy do pieczenia w całości dziczyzny i nie tylko, dwa mniejsze paleniska służą jako wędzarnia i grill.