Woda w ogrodzie

Woda jest moim ulubionym elementem, który staram się umieścić prawie w każdym ogrodzie. Nie zawsze musi być to jakiś wielki obiekt. Wystarczy czasem parę kamieni mała pompka i halogen aby podkreślić i uatrakcyjnić jakiś fragment ogrodu. Kiedyś systemy filtracji budowałem sam, teraz jesteśmy autoryzowanym sprzedawcą i monterem firmy OASE która jest liderem światowym w dziedzinie wyposażenia stawów i fontann. Zbudowaliśmy już bardzo wiele różnych obiektów od prostych oczek, stawów, wodotrysków poprzez popularne ostatnio stawy kąpielowe aż do skomplikowanych zespołów fontannowych których wydatki wody sięgają setki tysięcy litrów na godzinę. Na przestrzeni lat bardzo zmieniła się technika. Kiedyś fontanny robiono z betonu z dodatkiem uszczelniającym co nie zawsze się sprawdzało. Teraz do uszczelnień używamy folię EPDM, PCV, żywic,gotowych preparatów różnych producentów. My pracujemy we wszystkich technikach i posiadamy specjalistyczny sprzęt np. do spawania folii. Jednym z często poruszanych tematów są problemy z czystością wody. Jeżeli system filtracji jest dobrze dobrany to takich problemów nie powinno być. Nasza firma daję gwarancję czystej wody jeżeli wszystko zostało zrobione zgodnie z projektem.

Nasze realizacje

Nowoczesna symboliczna fontanna która znajduje się na linii widokowej z salonu. Podświetlona i regulowana wysokość fontanny za pomocą pilota.

Mała fontanna w wiejskim ogrodzie zbudowana z cegły rozbiórkowej i płyt granitowych.

Nowoczesny zbiornik wodny wykończony żywicą epoksydową. Wydajność pompy na ścianie to trzydzieści tysięcy litrów na godzinę. Całość sterowana pilotem.

Zespół fontann przy rezydencji, gdzie najwyższa fontanna tryska na 10 metrów, a różnica poziomów pomiędzy zbiornikami górnymi a dolnym wynosi około trzech metrów. Obieg filtracyjny jest niezależny, tak więc nie wszystko musi cały czas pracować

Fontanna umiejscowiona we wgłębniku w otoczeniu wrzosów i strzyżonych bukszpanów. Dzięki umieszczeniu w zagłębieniu uzyskaliśmy efekt odizolowania od ulicy i sąsiadów.

Z tyłu za fontanną umieszczono komorę filtracyjną i układ pomp napędzający całą fontannę. Zastosowano filtrację niezależną

Duży staw kąpielowy ze strefą do pływania o wymiarach sześć metrów na piętnaście, w najgłębszym miejscu jest sto osiemdziesiąt centymetrów. Strefa filtracyjna jest przeszło dwa razy większa od kąpielowej.

Klasyczna mała fontanna z zamontowanymi agregatami które leją wodę do środka zbiornika. Sterowanie na pilota, kilka programów, podświetlenie ledowe strumienia wody – niesamowite wrażenie po zmroku.

Do wykończenia użyto płyt granitowych ciętych wodą i kul betonowych imitujących granit.

Mała kaskada która zasila początek długiego strumienia. Wodę do jej zasilania podają pompy poprzez system filtrów.

Wodotryski ścienne umiejscowione na miedzianych blachach, na których z czasem pojawi się patyna. Lwy stoją w otoczeniu strzyżonych bukszpanów w pojemnikach.

Schody stanowią część większego zespołu fontann i łączą zbiornik dolny z górnymi. Użyty kamień to granit cięty płomieniowany.

Fontanna na tarasie obrośnięta winobluszczem. Dwa niezależne obiegi wody: filtracyjny i ozdobny.

Fontanna na dole dzięki dużemu rozdrobnieniu wody znakomicie sprawdza się w upalne dni obniżając temperaturę o kilka stopni.

Fontanna na tarasie będąca częścią większego zespołu. Zbudowana z ręcznie formowanego łupka i granitu.

Mały wodotrysk ścienny w otoczeniu lawendy, hosty i bukszpanu.

Przejście przez strumień po kamieniu pochodzącym z odkładu marmurowego.

Przejście przez strumień łączący kaskadę ze stawem. Do budowy kaskady użyto bloków skalnych i korzeni drzew.

Fontanna w której użyto trzy rodzaje dysz. Na środku dysze typu wulkan, na pierwszym planie dysze spieniające, w oddali dysze kierunkowe typu kometa.

Widok na strefę regeneracyjną stawu kąpielowego (na pierwszym planie) oraz strefę kąpielową.